Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Układ krążenia > Ruch a układ krążenia

Zwalczanie wzdęć

Wzdęcia są wyjątkowo uciążliwe. Powodują dyskomfort i problemy z dobrym samopoczuciem. Żeby nie cierpieć z ich powodu, dobrze jest znać sposoby mogące wspomóc pozbycie się nieprzyjemnych objawów. Są to sposoby naturalne, co czyni je jeszcze lepszymi.
Pierwszym z nich jest kminek z miodem. Wystarczy zmienić jedną łyżkę kminku, a następnie wymieszać z miodem. Po każdym posiłku należy popijać specyfik. Zmniejszy to prawdopodobieństwo pojawienia się wzdęć, jeżeli pojawiają się one nadmiernie często, czyli po każdym posiłku. Sam kminek warto dodawać również do innych potraw albo posypywać nim sałatki, zadziała tak samo dobrze.
Skuteczny jest również napar z jałowca, rozdrobnionego w moździerzu. Wystarczy zalać go wrzątkiem, zaparzyć przez pięć minut, a następnie popijać, tak samo jak kminek, po jedzeniu. Kuracja jałowcem powinna trwać bez przerwy przez 6 tygodni, a potem niezbędna jest przerwa. Ostatnim sposobem, który warto znać jest herbatka z bazylii. Można zakupić ekspresową, jak również parzyć listki. Herbaty z bazylii nie trzeba wypijać na raz, lecz popijać trzy razy dziennie po pół szklanki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.