Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Choroby nowotworowe > Badania profilaktyczne

Zmęczenie w ciąży

Są kobiety, które w czasie ciąży otrzymują niezwykły zastrzyk energii, jednak wiele narzeka na zmęczenie. Dotyczy to przede wszystkim pierwszego trymestru, jak i końca trzeciego. Nie jest to objaw niepokojący, jeżeli nie towarzyszą mu inne dolegliwości, lecz wynik hormonów, a pod koniec ciąży, dźwiganego ciężaru i przemęczenia kręgosłupa. Dlatego niezbędne jest zadbanie o siebie, aby zachować zdrowie.
Jeżeli zmęczenie doskwiera coraz bardziej nie trzeba wahać się przed wypiciem filiżanki kawy o poranku lub wczesnym popołudniem. Wiele osób twierdzi, że ciężarne panie nie powinny pić kawy, że to produkt zakazany, lecz nie do końca. Nie jest polecany, lecz nie trzeba go całkiem skreślać. Jedna mała czarna, która dostarczy energii nie zaszkodzi ani matce, ani dziecku. Wszystko z umiarem.
Poza jedną kawą należy pamiętać również o dobrym śnie. Najlepiej sypiać przez 7-8 godzin w nocy, a jeśli jest to potrzebne, w ciągu dnia robić sobie drzemki trwające 15-20 minut. Pozwoli to na zregenerowanie energii tak samo jak krótki spacer. Dzięki dotlenieniu łatwiej będzie o zachowanie cennej energii do działania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.