Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Problemy z brzuchem > Zwalczanie wzdęć

Zły cholesterol

Wiele osób skarży się z powodu złego cholesterolu, który coraz częściej dotyka nie tylko osoby starsze, chorujące dodatkowo na inne choroby związane z układem krwionośnym, lecz również młodsze. Wynika to częstokroć ze złej diety albo z niezdrowego stylu życia. Zły cholesterol, w przeciwieństwie do dobrego, szkodzi organizmowi poprzez zalepianie żył i tworzenie w nich korka, który może utrudniać docieranie krwi do różnych komórek oraz organów wewnątrz organizmu.
Zły cholesterol opisywany jest skrótem LDL. Przyjęło się, że jeśli cholesterol we krwi jest większy, niż 200 mg/dl, wówczas trzeba zacząć jego zbijanie. Wartość ta dotyczy całego cholesterolu, więc jeżeli chce się mieć pewność czy złego jest na pewno więcej, konieczne jest wykonanie badania krwi z podziałem na ocenę dobrego i złego.
W przypadku nadmiaru złego cholesterolu jest on bardzo szybko transportowany po całym krwioobiegu. Przylepia się do ścianek żył i podlega utlenianiu w wyniku czego dochodzi do zwężenia wnętrza żył. To właśnie prowadzi do pojawienia się miażdżycy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.