Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przepisy > Roladki wołowe z omletem

Witaminy potrzebne w ciąży

W czasie dziewięciu miesięcy ciąży kobiecy organizm jest narażony na duży wysiłek oraz zubożenie z witamin oraz minerałów, które są niezbędne dla dziecka. W związku z tym niezbędne jest dostarczanie witamin, niezbędnych dla obojga – dla mamy i dla dziecka, dzięki temu oboje będą zdrowi przez cały okres. Najlepiej suplementować witaminy w pożywieniu, a jedynie w razie konieczności sięgać po kapsułki witaminowe przepisane przez lekarza.
Do niezbędnych witamin należą witaminy z grupy B, sprzyjające wchłanianiu żelaza oraz magnezu, jak również wspierające rozwój układu pokarmowego. Witaminy tego rodzaju można znaleźć w nabiale, drożdżach oraz płatkach zbożowych. W płatkach znajduje się również wiele witaminy K.
Witamina C, potrzebna dla zdrowia układu krwionośnego oraz odporności znajduje się w ziemniakach, kapuście oraz szpinaku, z kolei witamina E, w oliwie z oliwek oraz warzywach zielonych. Wybór produktów, które mają niezbędne dla organizmu witaminy jest wielki, dlatego komponowanie posiłków, zdrowych posiłków, nie stanowi problemu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.