Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przeziębienie > Przeziębienie w ciąży

Sposoby uniknięcia raka

O chorobach nowotworowych mówi się obecnie znacznie więcej, niż dawniej, ponieważ stały się wręcz chorobą cywilizacyjną. Wiele osób na nie choruje, a jeśli są wykryte bardzo późno lub jest to choroba złośliwa, dochodzi nawet do śmierci. Jednak fakt, że rak stał się tak groźną chorobą nie oznacza, że nie można podjąć działań, które pozwolą go uniknąć.
Dobrze jest zacząć od ruchu. Jeśli uprawia się sport – to dobrze, jeśli tylko domowe ćwiczenia – również dobrze. Za ruch wystarczy nawet półgodzinny spacer szybkim tempem, który pozwoli na rozruszanie się ciała oraz poprawę krążenia krwi. Dzięki temu organizm będzie lepiej dotleniony i mniej narażony na liczne choroby, które mogłyby pojawić się w czasie okresu bezruchu. Poza ruchem niezbędne jest mocne ograniczenie albo całkowite zrezygnowanie z używek. Dotyczy to przede wszystkim palenia, które może skutkować pojawieniem się nowotworu płuc, krtani, jamy ustnej. Co gorsze, palenie przy rodzinie może spowodować, że również oni będą narażeni na rozwój raka spowodowanego biernym wdychaniem substancji szkodliwych znajdujących się w papierosach.
Konieczne jest także obserwowanie swojego ciała, leczenie wszystkich stanów zapalnych, bez ignorowania ich na zasadzie „same miną”. Istotnie, niektóre mogą minąć, ale niektóre mogą przerodzić się w poważną chorobę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.