Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Warzywa i owoce > Jabłka, jabłuszka

Sposoby na mdłości

Mdłości dotykają nie tylko kobiety w ciąży. Mogą wystąpić u każdego i każdemu skutecznie rozbić dzień. Czasami przeradzają się w wymioty, jednak zdarza się, że są tylko dyskomfortem trwającym przez cały dzień. Ciężko wówczas robić cokolwiek innego, ponieważ w brzuchu bulgocze i ciągle ma się wrażenie, że trzeba będzie biec do łazienki. Aby uniknąć takiego biegu oraz pomóc sobie w cierpieniu, dobrze jest mieć kilka sposobów na zlikwidowanie mdłości.
Imbir to doskonały sposób na łagodzenie mdłości wywołanych jedzeniem, ciążą oraz podróżą lokomocyjną. Zdarza się, że pomaga sam zapach imbiru, ale jeszcze lepiej jest popijać herbatę imbirową albo zwykłą herbatę z imbirem, która nie tylko rozgrzeje żołądek, ale również złagodzi mdłości. Drugim dobrym sposobem jest mięta pieprzowa, znacznie bardziej rozpowszechniona, niż imbir. Wystarczy przygotować z niej napar i popijać dopóki mdłości nie miną, nawet przez cały dzień w razie potrzeby.
Jeśli z niewyjaśnionych powodów mdłości pojawiają się często, warto dodawać do jedzenia mielone kiełki pszenicy, które łagodzą wszelkie dolegliwości żołądkowe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.