Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przyprawy > Imbir nie tylko do herbaty

Sposób na przyśpieszenie porodu

Są kobiety, które po pierwszych skurczach, nawet nie wiedzą jak i kiedy mają w ręku własne dziecko. Poród jest szybki i bezproblemowy. Jednak znacznie więcej kobiet ma większe problemy, ponieważ pomimo skurczów szyjka macicy nie rozwiera się tak szeroko, jak powinna, w odpowiednim tempie. Utrudnia to akcję porodową, ponieważ musi mieć ona szerokość 10 centymetrów, żeby z powodzeniem rozpoczęła się ścisła akcja porodowa.
Na szczęście zanim lekarze zaproponują wspomaganie lekami, można spróbować naturalnych środków. Przede wszystkim chodzenia. Jest to prosty sposób, lecz skuteczny. Można chodzić po pokoju, spacerować po korytarzu, a jeszcze lepiej, przejść się kilka razy po schodach, ponieważ wtedy nacisk na macicę jest większy i szyjka lepiej się rozwiera.
Innym sposobem jest masowanie piersi, zwłaszcza sutków i ich otoczek. Podczas masażu wydzielany jest hormon odpowiedzialny za rozszerzanie się szyjki macicy, tak samo, jak podczas seksu.
Aby ułatwić sobie poród można pić również napar z liści malin, najlepiej zaczynając już na 3 tygodnie przed planowanym terminem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.