Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przepisy > Babka piaskowa

Sposób na ciążowe mdłości

Zajście w ciążę od razu kojarzy się z mdłościami ciążowymi. Nie zawsze występują one, nie każda kobieta je odczuwa, jednak jeśli zdarzają się, zazwyczaj ma to miejsce w pierwszym trymestrze. Żeby ulżyć sobie w tej niewygodnej sytuacji, warto sięgnąć po naturalne i sprawdzone sposoby ich hamowania, które pomogły bardzo wielu kobietom.
Pierwszy sposób to przekąska w łóżku. Mdłości zazwyczaj są odczuwane rano i bywa, że wstanie z łóżka, zwłaszcza gwałtowne, potrafi je spotęgować. W związku z tym warto opanować chęć wstania, poleżeć w łóżku, a przede wszystkim zjeść w nim niewielki posiłek, np. kawałek chleba z masłem. Pozwoli to na opanowanie dolegliwości.
Drugi sposób to niewielkie, ale częste posiłki w ciągu dnia. Zamiast jeść 3 większe posiłki, lepiej poprzestać na 5-6 niewielkich, które nie dopuszczą do pojawienia się ogromnego głodu, ale również nie spowodują przejedzenia. Jedno i drugie mogłoby wpłynąć na pojawienie się mdłości. Dobrze jest zadbać również o dawkę witaminy B6 w jedzonych produktach. Jej brak może przyczyniać się do powstania mdłości.
Trzecim sposobem są uspokajające zapachy. Kobiety w ciąży często wąchają koperek albo mydełko o relaksacyjnym zapachu. Jeśli to pomaga, przyszła mama powinna mieć je ciągle przy sobie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.