Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Układ oddechowy > Przewlekłe zapalenie zatok

Przyczyny bólu miesiączkowego

Ból miesiączkowy to zmora dla wielu kobiet. Utrudnia życia i nawet jeśli nie zmusza do leżenia przez cały okres, nie sprzyja ani dobremu nastrojowi, ani spokojnemu wykonywaniu codziennych obowiązków. Nie można jednak powiedzieć, że wszystkie kobiety odczuwają ból i że wszystkie w takim samym natężeniu. Wiele zależy od hormonów, ich natężenia oraz zmian hormonalnych zachodzących wraz z wiekiem.
U niektórych kobiet ból pojawia się w młodości, zanika z wiekiem. U innych na odwrót, w młodości miesiączki są krótkie i bezbolesne, natomiast wraz z wiekiem zaczynają się robić nie tylko dłuższe i obfite, lecz także bolesne. Wpływa to na stan narządów płciowych oraz intensywność skurczów macicy, które dążą do usunięcia krwi oraz innych elementów nagromadzonych w niej przez cały miesiąc.
Bóle miesiączkowe najczęściej trwają przez dwa dni, a następnie zanikają. Jednak jeżeli są bardzo intensywne lub nawet powodują omdlenia, wówczas należy poinformować o tym ginekologa, gdyż może być to związane z rozwijającą się chorobą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.