Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Warzywa i owoce > Rabarbar, spróbuj go!

Przeziębienie u dzieci

Przeziębienie u dzieci, tak jak wiele innych chorób, wydaje się być znacznie poważniejsze. Zazwyczaj nie jest tak źle, jak obawiają się rodzice, jednak maluch powinien być pod obserwacją, żeby można było stwierdzić czy to przeziębienie, czy coś poważniejszego.
Niestety nie ma jednego leku na przeziębienie, zwłaszcza że lekarze przepisują tylko leki wspomagające odporność i ewentualnie łagodzące objawy choroby.
U dzieci rozwija się ona dość szybko, bo już po 48-72 godzinach od kontaktu z wirusem, który wywołuje chorobę. Już gdy dziecko zaczyna być apatyczne, ma wypieki, szklące się oczy widać, że rozpoczęło się przeziębienie i nadeszła gorączka. Podobnie, jak u dorosłych jej pojawienie się jest znakiem, że organizm zwalcza infekcję, dlatego pomimo podawanie delikatnych leków łagodzących objawy nie powinno się od razu zbijać gorączki. Póki nie przekracza ona niepokojącego wskaźnika, ma działanie pozytywne. W międzyczasie można robić dziecku zimne okłady oraz podawać napoje, herbatę oraz napary ziołowe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.