Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Ciąża > Sposób na przyśpieszenie porodu

Przeziębienie a grypa

Pomimo, że przeziębienie i grupa są podobne nie powinno się ich mylić, ponieważ brak rozpozna grypy powoduje poważne konsekwencje zdrowotne.
Przeziębienie rozpoczyna się zazwyczaj od problemów związanych z układem oddechowym. Pojawia się nieżyt nosa – zatkanie wydzieliną albo katar – a do tego pojawia się osłabienie i lekka gorączka, chociaż nie jest ona objawem występującym zawsze. Bywa że utrzymuje się tylko jednego dnia, a następnie zanika, mimo że gardło nadal boli, a z nosa nadal cieknie. Nasilone objawy przeziębienia występują jedynie przez 2-3 dni. Jeżeli utrzymują się dłużej albo zwiększają się może okazać się, że to nie przeziębienie, a inna choroba.
Grypa nie ma tak łagodnego początku. Jest gwałtowna i ma znacznie ostrzejsze objawy. Jednego dnia chory skarży się na złe samopoczucie, a drugiego dnia nie jest w stanie podnieść się z łóżka, ma wysoką temperaturę oraz odczuwa znaczny ból mięśni i układu kostnego. Temperatura podczas grypy może dochodzić nawet do 40 st. Celsjusza, co może strać się przyczyną hospitalizacji. Typowe jest obniżanie się temperatury i jej ponowne wzrastanie, co sprawia, że choroba jest bardzo męcząca dla organizmu. Często pojawiają się również mocne dreszcze, pocenie się, brak apetytu. Problemy z gardłem lub nieżytem nosa można zauważyć sporadycznie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.