Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Leczenie naturalne > Siemię lniane na brzuch

Płukanki nosa i gardła

Zatkany nos, tak samo jak podrażnione gardło, wymaga oczyszczenia. Takim oczyszczeniem mogą być płukanki wykonywane z soli kuchennej albo soli fizjologicznej. Sól kuchenna ma ogromne działanie antybakteryjne, dlatego sprawdza się dobrze w leczeniu podrażnień gardła, poprzez zabijanie znajdujących się w nim bakterii.
Przygotowanie takiej płukanki jest niezwykle proste, wystarczy szklanka z ciepłą wodą i jedna łyżeczka soli. Po jej wymieszaniu, specyfik jest gotowy do użycia. Wystarczy przepłukać nim mocno jamę ustną, bez połykania, ponieważ mogłaby podrażnić przełyk. Płukanka solna pozwoli na wyeliminowanie bakterii zalegających na języku, zębach oraz podniebieniu, dzięki czemu choroba zacznie zanikać. Równocześnie dobrym sposobem jest stosowanie płukanek do nosa, które oczyszczają go z nadmiaru śluzu.
W aptekach można zakupić specjalne pompki do aplikowania płukanki do nosa, jednak płukankę można wykonać samodzielnie. Należy pamiętać, żeby zawsze robić ją nad zlewem albo nad miską, do której będzie mógł ściekać zarówno śluz chorobowy, jak również wykorzystana woda.
Po zastosowaniu płukanki od razu poczuje się ulgę w nosie i prawdopodobnie mniejszy ucisk w nosie oraz zatokach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.