Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Układ krążenia > Poważne nadciśnienie tętnicze

Ostre zapalenie gardła – choroba jesieni

Jesienią do lekarzy często zgłaszają się osoby cierpiące na ostre zapalenie gardła. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i osób dorosłych, które skarżą się na niezwykły dyskomfort w postaci drapania w gardle, lecz nie tylko. Chociaż choroba zaczyna się w części dróg oddechowych i jej typowym objawem jest mocne podrażnienie gardła i jego błony śluzowej, nie są to jedyne objawy.
Chora osoba zaczyna mieć kiepskie samopoczucie i odczuwać bóle głowy. Pojawia się również gorączka, nie lekka, lecz sięgająca nawet 39 st. Celsjusza, co powoduje jeszcze większe odbicie oraz trudności w codziennym funkcjonowaniu. Niezbędne jest poddanie się domowemu leczeniu, ponieważ choroba leczona jest przede wszystkim objawowo, nie zawsze z zastosowaniem antybiotyku, chyba że lekkiego. Istotne jest pozostanie w cieple oraz wygrzewanie organizmu.
Konieczne jest również pozbycie się uciążliwego drapania w gardle oraz nadwyrężenia błony śluzowej, co utrudnia przełykanie. Przydadzą się do tego inhalacje, nawilżanie gardła płynami oraz naturalne syropy lecznicze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.