Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przeziębienie > Przeziębienie a grypa

Objawy menopauzy

Ciało kobiece zmienia się w miarę dojrzewania przechodząc różne etapy. Od bycia dziewczynką do bycia dojrzałą kobietą mija wiele lat, jednak cały ten proces kończy się menopauzą, przed którą nie można uciec. Sporo kobiet stara się nie myśleć o przyszłym przekwitaniu uznając, że jest to równoznaczne z zawansowaną starością, co nie jest prawdą.
Objawy menopauzy pojawiają się stopniowo, nie na raz, a najbardziej charakterystycznym jest brak regularności menstruacji, aż do jej całkowitego zaniku. Początkowo, u niektórych kobiet już po czterdziestce, okres zaczyna się spóźniać, nie pojawia się przez miesiąc lub dwa, wraca i tak dzieje się przez jakiś czas, aż do jego wygaśnięcia.
Jednocześnie z naturalnym zaburzeniem menstruacji pojawiają się uderzenia gorąca, często w nocy, które nie pozwalają spokojnie się wyspać. Łączy się to z typowymi dla tego okresu zaburzeniami senności, pobudkami w środku nocy i leżeniem w łóżku do rana, bez możliwości zaśnięcia.
Podczas menopauzy skóra stopniowo zaczyna tracić swoją jędrność, ponieważ zmniejsza się produkcja kolagenu, odpowiedzialnego elastyczność skóry oraz kobiecego hormonu estrogenu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.