Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Warzywa i owoce > Zielone owoce gruszki

Niepokojące objawy

Szybka diagnoza to klucz do walki z rakiem i możliwość szybkiego wyleczenia, jednak zanim do leczenia dojdzie, trzeba wykryć chorobę. Często diagnozowana jest przypadkowo, lecz istnieją pewne objawy, które mogą powinny spowodować wzmożoną czujność i wizytę u lekarza.
Przede wszystkim trzeba patrzeć na węzły chłonne. Jeżeli są powiększone, a nie rozwija się żadne przeziębienie, do tego ich powiększenie trwa długo, wówczas lepiej odwiedzić przychodnię. To właśnie węzły chłonne mają chronić organizm przed chorobami, gdy są powiększone może okazać się, że zaczęły atakować je komórki nowotworowe.
Do innych objawów, na które trzeba zwrócić uwagę należy nadmierne, nagłe chudnięcie, zwłaszcza gdy nie stosuje się żadnych diet odchudzających. Jednoczenie pojawia się brak łaknienia, niechęć do mięsa oraz częste lub codzienne biegunki. Z czasem w kale może pojawić się krew, co zawsze jest objawem wartym zbadania. Znakiem na istnienie początkowego stadium choroby nowotworowej są także powiększające się zmiany skórne, np. znamiona oraz pieprzyki. Nie można również ignorować tego, co wydaje się najbardziej charakterystyczne, czyli guzków wyczuwalnych pod skórą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.