Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przetwory > Suszone zioła

Niebezpieczny udar mózgu

Udar mózgu może zakończyć się albo zgonem, albo częściowym upośledzeniem funkcji ciała lub mózgu i wymagać rehabilitacji. Może być spowodowany chorobami lub krwiakiem, z którego chory nie zdaje sobie sprawy.
Pod nazwą udar mózgu kryje się krwotok albo niedokrwienie, które zwane jest zawałem mózgu, powstałym po nagłym zaburzeniu krążenia krwi w mózgu. Na jego wystąpienie narażone są przede wszystkim osoby powyżej 65 roku życia, jak również przewlekle chore, np. na miażdżycę, która blokuje przepływ krwi do różnych organów wewnętrznych. Szansą przeżycia udaru jest szybka interwencja lekarska, jednak i ona nie zawsze jest w stanie przynieść odpowiednie rezultaty.
Objawy udaru są różne, ponieważ wiele zależy od miejsca uszkodzenia mózgu oraz rozległości krwotoku. Za typowe objawy można jednak uznać utratę zdolności rozumienia, problemy z mową, niedowład jednej ze stron ciała, uszkodzenie wzroku albo brak czucia w niektórych miejscach ciała. W zależności od rozległości udaru po rehabilitacji można wrócić do pełnej albo częściowej sprawności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.