Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Leczenie naturalne > Moc w buraku

Nawadnianie organizmu w chorobie

Specyfiki z apteki, syropy, tabletki do ssania to nie wszystko. Zdarza się, że leczą objawy, łagodzą je, jednak nie pozwalają na usunięcie z organizmu wszystkich bakterii. Aby wspomóc działanie medykamentów niezbędne jest pamiętanie o nawadnianiu ciała. Odpowiednie napoje działają rozgrzewająco, zwalczając bakterie, jak również oczyszczająco. Stymulują układ moczowy, zmuszają do częstego oddawania moczu i tym samym usuwają z ciała nadmiar szkodliwych elementów.
Za odpowiednie napoje uznaje się przede wszystkim ciepłą herbatę z dodatkami oraz mleko. Oba napoje powinny być ciepłe, ale nie gorące, żeby nie podrażnić gardła. Do herbaty można dodać plasterek cytryny lub tylko sok z niej, imbir, miód albo sok malinowy. Miód ma działanie antybakteryjne, imbir rozgrzewające, natomiast sok malinowy jest uznawany za naturalny antybiotyk.
W przypadku mleka dobrze jest dodać do niego miód, masło lub czosnek. Masło nawilży gardło, natomiast czosnek ma silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne, przyśpieszające leczenie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.