Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przekąski > Szaszłyki szybkie i smaczne

Naturalne sposoby na przeziębienie

Przeziębienie jest jednym z niewielu stanów chorobowych, w czasie których domowe leczenie jest często stosowane. Bywa ono rożne, jednak można wyróżnić kilka, podstawowych rzeczy, stanowiących lek na przeziębienie.
Pierwszy to mleko z miodem albo czosnkiem i masłem, które powinno być pijane codziennie wieczorem. Dodatki do mleka powodują, że leczenie jest skuteczniejsze, ponieważ każdy z elementów ma działanie antybakteryjne. Dodatkowo mleko mocno rozgrzewa, a to pomaga zwalczać bakterie.
Drugi sposób na pozbycie się przeziębienia do masowanie niektórych części ciała olejkami eterycznymi. Nie wszystkie nadają się do nanoszenia ich bezpośrednio na skórę, jednak z olejkiem lawendowym można tak postępować lub rozcieńczyć go w odrobinie wody. Olejek nanieść na tors aby ułatwić oddychanie.
Trzeci sposób to wygrzewanie się pod kołdrą albo kocem oraz ciepłe kąpiele. Dobrze jest dodać do wody olejek eukaliptusowy, który ułatwi leczenie gardła oraz nosa i zabijanie rozwijających się w nich bakterii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.