Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przepisy > Kurczak faszerowany

Męski nowotwór

Nie tylko kobiety są ostrzegane przed chorobami nowotworowym. Również mężczyźnie są narażeni na ten problem, często związany z ich sferami intymnymi, ponieważ rak prostaty to jeden z najpopularniejszych raków, które dotykaną płeć męską. Szczególnie narażeni są na niego mężczyźni po 45 roku życia. Wiąże się to z koniecznością regularnego badania urologicznego. Wyjścia do urologa, tak samo jak kobiece wyjścia do ginekologa to dla każdego mężczyzny są niezbędne. Najlepiej żeby odbywały się one raz na rok.
Problemy z prostatą niekoniecznie muszą oznaczać raka, jednak ze względu na jego słabą wykrywalność, może się okazać że już się pojawił.
Poza badaniami, aby uniknąć raka prostaty mężczyźni powinni prowadzić zdrowy tryb życia, zmniejszając ilość godzin spędzanych w pozycji siedzącej. Powoduje to złe dotlenienie narządów intymnych, ich uciskanie i tym samym problemy z prostatą, a także z płodnością, jeśli planuje się dziecko. Niezbędne jest także pamiętanie o zmniejszeniu używek, alkoholu, papierosów, a nawet kawy.
Najważniejsza jest jednak świadomość, że taki rak istnieje i nie jest to wymyślona choroba, która dotykała ludzi dawniej, po czym znikła. Jest nadal i nadal bywa wykrywana dopiero, gdy guz jest już nadmiernie rozrośnięty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.