Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Problemy z brzuchem > Zwalczanie wzdęć

Lecznicze napary ziołowe

Zioła to jedno z najlepszych lekarstw jakie dała człowiekowi natura. W zależności od rodzaju naparu można wspomóc odpowiednie procesy lub łagodzić objawy chorobowe.
Rumianek, jedno z najpopularniejszych ziół dobrze sprawdza się jako napój wspomagający łagodzenie problemów żołądkowych, podobnie jak mięta. Nadaje się również do robienia inhalacji, które pomagają odetkać zatkane zatoki oraz oczyścić podrażniony układ oddechowy. Nasiadówki rumiankowe wspomagają leczenie zapalenia pęcherza.
Lipa przydaje się podczas przeziębienia oraz grypy, gdyż działa przeciwzapalnie, napotnie oraz przeciwgorączkowo, przywracając równowagę w organizmie. Może być stosowana podczas choroby, jak również profilaktycznie w celu wzmocnienia odporności i ochrony przed zachorowaniem.
Malina również jest przydatna do leczenia różnych schorzeń oraz stanowi nieocenioną pomoc w łagodzeniu bólu menstruacyjnego, jak również ułatwia poród, jeśli jest popijana na 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem.
Czarna jagoda i herbata z niej bywa pomijana w stosowaniu, choć jest to błąd. Wspiera trawienie, reguluje je oraz oczyszcza organizm z nagromadzonych w nim toksyn.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.