Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przetwory > Galaretki owocowe

Leczenie chorób nowotworowych

Po zdiagnozowaniu choroby nowotworowej następnym krokiem jest podjęcie leczenia. Może ono przebiegać na różnych poziomach, w różny sposób, w zależności od rodzaju raka oraz jego umiejscowienia. Od tych samych powodów zależne jest również podejmowanie decyzji czy raka da się leczyć, jak oraz która metoda będzie najlepsza.
Pierwszą jest chemioterapia, najlepiej znana w powszechnej opinii. Polega ona na podawaniu licznych leków przeciwnowotworowych. Niestety, chociaż metoda ma leczyć, ma również bardzo dużo skutków ubocznych i poza zabijaniem komórek chorych, zabija również zdrowe. Utrudnia to regenerację oraz osłabia układ odpornościowy, który w czasie choroby nowotworowej i tak jest nadwyrężony.
Drugi sposób to usunięcie guza poprzez operację. Wiele zależy od umiejscowienia, ale w dalszym ciągu stosuje się to przy wielu nowotworach, wycinając szczególnie mniejsze guzki, które mogłyby spowodować rozwinięcie się kolejnego stadium choroby albo przeniesienie złośliwych komórek do innych organów ciała. Po wycięciu guz jest badany, a pacjent monitorowany medycznie, żeby upewnić się, że choroba nie powróci.
Trzeci sposób leczenia to radioterapia, która polega na naświetlaniu komórek rakowych promieniowaniem rentgenowskim albo promieniami gamma.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.