Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Ciąża > Zmęczenie w ciąży

Komplikacje po grypie

Grypa jak niewiele innych chorób, które można przeleżeć w domu, może powodować komplikacje. Dlatego tak ważne jest jej dokładne wyleczenie, żeby nie zaziębić jej i nie wywołać powikłań, które mogą skończyć się leczeniem zapalenia płuc w szpitalu. Z tego powodu trzeba ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich, związanych przede wszystkim z pozostaniem w domu, bez wychodzenia do pracy albo do szkoły.
Do jednego z najczęstszych powikłań należy zapalenie zatok. Odczuwany podczas grypy ból głowy w okolicy czołowej, może w razie jej niedoleczenia się zmienić się w bolesne zapalenie zatok. Jest to choroba, która potrafi trwać nawet kilka miesięcy, jeżeli również nie jest dobrze leczona.
Kolejnym powikłaniem po grypie jest zapalenie oskrzeli, związane przede wszystkim z bardzo gwałtownym kaszlem, który prowadzi nawet do bólu klatki piersiowej. Kaszel często bywa związany z usuwaniem wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Jednak najpoważniejszą komplikacją jest zapalenie płuc, które kwalifikuje się do leczenia szpitalnego. Typowe dla niego są: bardzo wysoka gorączka, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, duszności i przyśpieszone tętno.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.