Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Zdrowie dziecka > Łagodzenie przeziębienia u dziecka

Dobry cholesterol na zdrowie

O złym cholesterolu mówi się tak dużo, że już sama nazwa sugeruje, że jest niedobry, nie powinno go być i trzeba się go pozbyć organizmu. Nie jest to prawdą, ponieważ poza złym istnieje również dobry. Mają go zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Niestety dieta mięsna sprawia, że do organizmu trafiają dodatkowe dawki, które nie są mu potrzebne.
Skupiając się jednak na dobrym cholesterolu warto pamiętać, że jest on organizmowi potrzebny i nie można pozbyć się go w całości do poprawnego przeprowadzania istotnych procesów. Przede wszystkim wspomaga syntezę hormonów płciowych, zarówno testosteronu, jak i estrogenów. Dodatkowo wspiera budowę hormonów kory nadnerczy, co jest istotne dla zdrowia całego organizmu.
Bez dobrego cholesterolu mogłyby się pojawić problemy z przyswajaniem witaminy D3. Jest ona wytwarzana przez organizm, a częściowo dostarczana z produktów spożywczych, jednak jej niepoprawne przyswajanie sprawia, że organizm może nie przyjąć jej należcie. Powoduje to osłabienie układu kostnego, do którego witamina jest niezbędna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.