Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Warzywa i owoce > Ogórki, zielone warzywa

Dbanie o żołądek z dietą

Zachowanie zdrowego układu pokarmowego, w tym żołądka, nie byłoby możliwe, gdyby nie dieta. Bez niej żołądek, jelita, wątroba mogą zostać nadwyrężone, dlatego zawczasu należy podjąć pewne kroki, mające na celu utrzymanie całego układu pokarmowego w zdrowiu.
Przede wszystkim powinno się zrezygnować z używek. Owszem, kieliszek wina, likieru lub piwo, raz na jakiś czas nie jest zakazane, jednak codzienne wlewanie alkoholu do żołądka bardzo mu szkodzi. Łatwo o osłabienie systemu trawiennego i tym samym zmniejszenie jakości metabolizmu, co skutkuje nadwagą oraz chorobami z nią związanymi.
Podstawą dobrej diety są warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste oraz produkty zbożowe – zwłaszcza kasze różnego rodzaju. Dostarczają one organizmowi niezbędnych składników oraz powodują, że żołądek lepiej pracuje. Bardzo ważne jest dostarczanie ciału błonnika w jedzeniu, który ma duże znaczenie dla układu pokarmowego. Leczy go, niczym plaster łatając urazy wewnętrzne oraz oczyszcza ze zbędnych produktów, które zalegają w żołądku i jelitach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.