Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przepisy > Sałatka z buraków i pomarańczy

Cudowna moc inhalacji

Inhalacje są jednym z lepszych, w pełni naturalnych sposobów leczenia. Wystarczy jedynie woda oraz zioła, które oczyszczą układ oddechowy, zarówno górny, jak i dolny. Jedyne, co trzeba zrobić to zagotować wodę i przelać ją do miski (wystarczy półtorej litra), a następnie wrzucić do niej wybrane zioła: miętę, rumianek, lipę. Nad miską z takim wywarem pochylić się, zakrywając głowę ręcznikiem i przez 10 minut wdychać. Pierwsza inhalacja ułatwi oddychanie, pozwalając na poczucie ulgi, zwłaszcza gdy nos jest bardzo zatkany. Każdy kolejny zabieg pozwoli głębiej odetchnąć.
Trzeba pamiętać, żeby podczas inhalacji mieć zamknięte oczy i nie pochylać się za mocno nad miską, żeby nie poparzyć sobie twarzy.
Inhalacje można stosować codziennie, póki objawy przeziębienia nie ustąpią. Jeśli posiada się inhalator, wówczas warto wlać wodę do niego, dodać lecznicze olejki naturalne i włączyć na 30 minut, zanim pójdzie się spać. Jest to szczególnie korzystne dla małych dzieci, które mogą mieć problemy z pochylaniem się nad miską i które znacznie szybciej mogą się poparzyć.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.