Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Grypa > Sposoby rozgrzania w czasie grypy

Choroby jesienne

Okres jesienno-zimowy to wyjątkowy czas pod względem zachorowań. Przychodnie są przepełnione, w szkołach i zakładach pracy pojawiają się luki, a to wszystko za sprawą przeziębienia, które uwielbia atakować właśnie wtedy. Jest to jednocześnie wynik zmian temperatury, jak również własnej nieuwagi.
Na przełomie miesięcy jesiennych i zimowych temperatura powietrza znacznie się zmienia, pomimo że słońce nadal świeci. Powoduje to, że zarówno dorośli, jak i dzieci, nie ubierają się odpowiednio. Za lekkie ubranie albo za grube powoduje przemarznięcie, bądź przegrzanie się. Jedno i drugie staje się zarzewiem przeziębienia, objawiającego się przede wszystkim bólem gardła oraz katarem. Czasami przeziębienie przechodzone jest w sposób bardzo lekki, lecz zdarza się, że rozwija się w cięższą postać, mogącą przejść w zapalenie oskrzeli albo grypę.
Za rozwój przeziębienia odpowiedzialne są również bakterie, które atakują system odpornościowy, nadwyrężony w czasie chłodniejszych miesięcy, mniejszą dawką warzyw, owoców, słońca.
Na przeziębienie jesienne albo jesienno-zimowe szczególnie narażone są dzieci. Poza temperaturą na zewnątrz i przegrzewaniem się w ubraniach, stykają się z innymi dziećmi, które mogą być już chore. Tym samym choroba przeskakuje z jednego, na drugie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.