Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przekąski > Kanapki i kanapeczki

Ból głowy w ciąży

Ciąża nie chroni przed wszystkimi dolegliwościami, wręcz może przynieść dodatkowe. Niektóre kobiety przez całe dziewięć miesięcy czują się doskonale, inne raz po raz odczuwają dyskomfort. Pojawiają się również bóle głowy, które ciężej leczyć, niż w innym stanie, ponieważ nie można od razu sięgnąć po tabletkę. Bez konsultacji lub zaleceń lekarskich nie powinno się łykać w ciąży żadnych leków. Nie oznacza to jednak że trzeba męczyć się i cierpieć z powodu uciążliwego łupania w głowie.
Dobrym sposobem jest zrelaksowanie się, gdyż ból głowy w ciąży może być spowodowany nadmiernym spięciem nie tylko mięśni, ale i nerwów które oplatają mózg. Jest to wynik działania hormonów i nie jest niebezpieczny dla zdrowia ani dla życia, jednak nie jest przyjemny. W takiej sytuacji dobrze jest położyć się w zaciemnionym, dobrze przewietrzonym pokoju. Dodatkowo na czoło można położyć okład z ręcznika zamoczonego w zimnej wodzie. Ważne jest zadbanie, aby okład obejmował również skronie.
Zamiast okładu dobrze sprawdzi się również masaż głowy i skroni. Powinien on obejmować całą głowę i polegać na masowaniu okrężnymi ruchami czubka głowy, skroni, twarzy, która staje się rozluźniona.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.