Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przyprawy > Przyprawy : smak orientu

Badania profilaktyczne

O tym, że poważna choroba toczy organizm można dowiedzieć się przez przypadek, jeśli nie podejmuje się wysiłku i nie wykonuje się badań profilaktycznych. Tylko one są w stanie stwierdzić jednoznacznie, że należy wykonać bardziej szczegółowe badania medyczne albo że pojawiło się coś niepokojącego. Zamiast obawiać się lekarzy i spędzenia czasu w przychodni, dobrze jest zadbać o siebie zgłaszając się na badania.
Pierwszym i najprostszym jest zrobienie morfologii. Powinna ona być wykonywana przynajmniej raz na 1-2 lata, w celu sprawdzenia ogólnego stanu organizmu, jednak warto do niej dołączyć również badania biochemiczne, które pozwolą na głębszą ocenę stanu organizmu.
Poza prostym badaniem krwi przyda się także wykonanie USG jamy brzusznej oraz RTG klatki piersiowej. Szczególnie powinni zadbać o to palacze, ponieważ są szczególnie narażeni na schorzenia układu oddechowego. W przypadku kobiet dobrze jest wykonać także USG narządów rodnych, zwłaszcza jajników, co pomoże wykryć zarówno ewentualne zaczątki nowotworu, jak również torbiele, które mogą być niebezpieczne, jeśli są zbyt wielkie.
Po przekroczeniu pięćdziesiątki dobrze jest wykonać również badania na krew utajoną w kale, co pomaga w wykryciu problemów istniejących w układzie pokarmowym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.