Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Problemy z brzuchem > Zwalczanie wzdęć

Badania niezbędne w ciąży

Ciąża wymaga stałej kontroli lekarskiej, dlatego jest to okres, w którym kobieta może poczuć się wyjątkowo szczegółowo przebadana i zabezpieczona medycznie.
Pierwszym badaniem jakie się wykonuje jest badanie ginekologiczne, wewnętrzne. Często jest to pierwsze badanie, które potwierdza ciąże oraz określa czy zdrowo się rozwija. Jest to jednak tylko jedno z pierwszych, które będą wykonywane przez najbliższe miesiące. Konieczne jest również zrobienie cytologii, a następnie USG. Badania USG, które monitorują stan rozwoju dziecka są zresztą powtarzane przez cały czas i pozwalają rodzicom nie tylko zobaczyć dziecko, ale przede wszystkim sprawdzić jaki jest jego rozwój czy wszystko jest w porządku oraz posłuchać bicia serca nienarodzonego jeszcze człowieka.
W czasie ciąży konieczne są również badania moczu oraz badania krwi oceniające ogólny stan zdrowia matki i potrafiące wykryć ewentualną anemię, która jest częstą przypadłością wśród ciężarnych pań. Im dalej rozwija się ciąża, tym badania bywają bardziej szczegółowe. Bada się stan przeciwciał, wydzieliny pochwowej, a także pod stałą kontrolą jest waga, ponieważ nie powinna być ani za mała, ani za duża.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.