Jesteś tutaj: szczypiorek.com.pl > Przyprawy > Zielone oregano

Badaj się sam – uniknij choroby

Badania lekarskie i konsultacje lekarskie są istotne, jednak trzeba mieć świadomość, że istotne jest również samodzielne badanie. Nie we wszystkich nowotworach jest to możliwe, jednak nowotwory skóry albo piersi można w taki sposób z powodzeniem wykryć. W gabinecie lekarskim lub w ginekologicznym kobiety mogą uzyskać porady dotyczące prawidłowego badania własnego biustu. One same, na bieżąco są w stanie kontrolować stan swoich piersi, wyczuwając zgrubienia oraz dodatkowe elementy, które wcześniej nie istniały. Oczywiście nie każde zgrubienie to od razu choroba nowotworowa. Istnieje wiele schorzeń, które pomimo objawiania się guzkami czy raczej cystami, nie są związane z rakiem i nie powodują przykrych konsekwencji, niemniej trzeba je usunąć.
Tak samo samodzielne badanie przydaje się w czasie wykrywania chorób nowotworowych związanych ze skóra. Jeżeli często przebywa się na słońcu lub nie unika się opalania, dobrze jest przyjrzeć się każdemu kawałkowi skóry. Jeżeli pojawią się jakieś niepokojące elementy, zgrubienia pod skórą, większe pieprzyki, pieprzyki z zaczerwienieniem wokół, znamiona, wtedy lepiej skonsultować je ze specjalistą.
Samodzielne badanie nie zajmuje wiele czasu, dlatego z powodzeniem można wykonywać je samodzielnie – codzienne albo raz na dwa dni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.